Doba čtení: 4 minut

Podnikáte-li na volné noze nebo jste jinými slovy takzvaní volnonožci, je administrativa asi tou poslední věcí, kterou se při své činnosti – ať to ať už je váš obor jakýkoli – chcete zabývat. Legislativa je ale neúprosná a drobným podnikatelům ne vždy přímo usnadňuje život. My to víme, a proto přicházíme s řešením. Má jméno Kifli.

Myšlenka vytvořit aplikaci, která by freelancerům usnadnila řízení jejich financí, se rodila postupně a dozrála v několika vlnách. Klíčové přitom byly dvě věci. Tou první byla celá řada debat na téma nové směrnice PSD2 a to, jakým způsobem toto nařízení ovlivní, či dokonce zcela změní svět financí.

Druhou se pak stala kniha Romana Vlacha s názvem Na volné noze (kterou mimochodem vřele doporučujeme), konkrétně informace o průzkumu mezi volnonožci, jenž tvrdí, že jen 10 % všech freelancerů skutečně spravuje své peníze (R. Vlach: Na volné noze).

Jak už je teď jasné, PSD2 žádnou větší revoluci nepřinesla. Ukázalo se, že k tomu, aby na inovačním poli zavládla flexibilita a vytvořily se ty správné podmínky k vývoji, směrnice samotná nestačí, ale je třeba nejen správný ekosystém, ale hlavně vůle regulátora, v našem případě ČNB.

kifli_1
Naše oblíbená kavárna Frontier Café v Yucca Valley, kde vznikly první obrazovky a kde měli skutečně pořádné kafe. Celý proces se samozřejmě neobešel bez našeho maskota.

Uprostřed debat nad PSD2 přišel Vlach se svými volnonožci a bylo vymalováno: idea vyvinout aplikaci pro integraci vybraných informací, která freelancerům pomůže v řízení jejich financí, byla na světě.

Co Kifli umí a co bude umět v budoucnu

Kifli je jednoduchá a přehledná aplikace pro řízení financí, navržená speciálně pro nezávislé pracovníky a malé podnikatele s IČO s příjmem, nepřesahujícím milion korun ročně.

Kifli nabízí služby, klíčové pro podnikání drobných živnostníků, i ty, které jejich činnost posunou dál anebo jim „jen“ pomohou proplout rozbouřenými vodami podnikatelského prostředí v ČR v čase nejistoty či špatné platební morálky jejich zákazníků.

Kifli dává volnonožcům přehled o všech jejich vystavených fakturách – zaplacených, těch, na jejichž úhradu se ještě čeká, i těch po splatnosti. Aplikace je na druhou stranu upozorní také na jejich závazky a připomene jim, kdy je třeba vypořádat zálohy na zdravotní, sociální pojištění a daně.

Kifli na jednom místě přehledně shromažďuje všechny informace a kromě historie poskytuje také pohled do následujících týdnů a měsíců, důležitý pro správné řízení peněžních toků.

Čas na test prototypu

Vyvinout aplikaci není jenom tak – aby byla skutečně funkční a měla smysl, je třeba vynaložit spoustu úsilí, času a nezřídka kdy i peněz. Proto jsme se rozhodli vytvořit prototyp, neboli beta verzi, která alespoň v základních rysech představí nosnou myšlenku a položí základ debaty o tom, kam by se aplikace mohla ubírat. Beta verze Kifli, aplikace pro řízení financí, je na světě a čeká na vyzkoušení.

kifli_2
Death Valley Junction, Amargosa Café. Pro mnohé konec světa, pro nás místo, kde se zrodil náš první prototyp. Tak a teď to bude už jen do kopce.

Kdo nás s ním může pomoci? Pro účely beta testu jsme se zvolili integraci Kifli s FIO bankou a iDokladem. Hledáme proto testery z řad freelancerů s bankovním účtem u FIO a zároveň ty, kteří využívají placenou verzi iDokladu. Jen tito si totiž v tomto okamžiku budou moci s Kifli propojit svoji banku a účetnictví a poté, co tak učiní, vyzkoušet na vlastní kůži prototyp aplikace. Patříte mezi ně? Pak, prosím, neváhejte, zapojte se do testování Kifli, podělte se s vámi o vaši zkušenost, pomozte nám myšlenku dále rozvíjet a hlavně nasměrovat naše úsilí tím správným směrem.

Přihlásit se k beta testu Kifli, zadejte svoji e-mailovou adresu a my obratem nastavíme váš účet a pošleme vám další instrukce.

Patříte sice mezi volnonožce, ale máte účet u jiné banky nebo pro správu svého účetnictví využíváte jiný software? Je nám líto, v beta testu Kifli si s nimi bohužel neporadíme.

Závěr

PSD2 sice průlom do finančního světa neudělala, z vývoje posledních let a dění na fintechové scéně u nás i za hranicemi je ale jasné, že změny jsou na obzoru. Kifli má ambici přispět svojí troškou do mlýna a míří na ty, kteří jsou na podnikatelské scéně často těmi z nejzranitelnějších.

kifli_3
Beta test začal. Přidej se k nám a řekni nám svůj názor.
… a už opravdu nejsme v Joshua Tree National Park, což nám ale nebrání zveřejnit tuto fotku. Bylo tady totiž nádherně.

Podnikatelé na volné noze, freelanceři, volnonožci… ať už jimi budeme říkat jakkoli, drobní živnostníci mají ve zdravé ekonomice své nezastupitelné místo. Prorazit a udržet se v mnohdy silně konkurenčním prostředí ale není jenom tak a (ne)řízení financí může být tím, co rozhodne.

Kifli je tady, aby pomohla. Vyzkoušejte aplikaci pro řízení financí i vy a pomozte nám posunout ji dál. Máte-li účet u FIO banky a své účetnictví vedete prostřednictvím placené verze iDokladu, zapojte se do testování beta verze Kifli ještě dnes.

Děkujeme a těšíme se na zpětnou vazbu.

Miloš & Lucia 

Categories: Nezařazené